| UPC | 736676902965 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 90296 |
| Color | Silver |
| Description | Sold Individually |
| Dimension | 0.95 X 3.05 X 5.50 |
| Finish | Matte |
| Finish Color | Gray Sts |
| Firearm Type | RINGS AND BASES |
| Fit | M77 Hawkeye African |
| Height | Extra High |
| Length | 5.5000 |
| Material | STEEL |
| Model | Standard |
| Objective | 62mm |
| Product Type | Ring |
| Ring Height | Extra High |
| Series | Scope Ring |
| Shipping Weight | 0.245 |
| Similar Items | RNGRUG |
| Size | 1" Extra High |
| Style | Ruger-Style Rings |
| Subcategory | Rings |
| Tube Diameter | 1" |
| Tube Size | 1" |
| Units per Box | 1 |
| Weight | .25 |
| Width | 3.0500 |
Sale!
RUGER 1″ X-HI(6) GST (6KTG) SLD INDV
Original price was: $48.99.$29.99Current price is: $29.99.
Availability: In stock







Reviews
There are no reviews yet.