| UPC | 000381200716 |
|---|---|
| Manufacturer | Burris |
| Manufacturer Part Number | 420071 |
| Color | Black |
| Dimension | 0.65 X 2.70 X 5.85 |
| Finish | Gloss |
| Fit | 3/8" Dovetail |
| Height | MEDIUM |
| Length | 5.8500 |
| Material | Aluminum |
| Model | Rimfire |
| Product Type | Ring |
| Shipping Weight | 0.1188 |
| Size | 1" Medium |
| Subcategory | Rings |
| Tube Size | 1" |
| Weight | .19 |
| Width | 2.7000 |
| Mount Type | .22 Grooved Receiver |
| Tube Diameter | 1" |
Sale!

BURRIS MED 1″ .22 RINGS BLK
Original price was: $29.99.$23.99Current price is: $23.99.
Availability: In stock






Reviews
There are no reviews yet.