High Scope Ring with a Hawkeye Matte Stainless Finish. Designed to fit a scope with a one-inch scope tube diameter and a 52 MM objective diameter. Sold individually.
Sale!
RUGER 1″ HIGH(5) MST(5KHM) SLD INDV
Original price was: $48.99.$29.99Current price is: $29.99.
Out of stock
| UPC | 736676902910 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 90291 |
| Color | Silver |
| Description | Sold Individually |
| Dimension | 1.05 X 2.70 X 5.65 |
| Finish | Matte |
| Finish Color | Matte Stainless Steel |
| Firearm Type | RINGS AND BASES |
| Fit | K-Mini 14/5 |
| Height | HIGH |
| Length | 5.6500 |
| Material | STEEL |
| Model | Standard |
| Objective | 52mm |
| Product Type | Ring |
| Ring Height | High |
| Series | Scope Ring |
| Shipping Weight | 0.2 |
| Similar Items | RNGRUG |
| Size | 1" High |
| Subcategory | Rings |
| Tube Diameter | 1" |
| Tube Size | 1" |
| Units per Box | 1 |
| Weight | .2 |
| Width | 2.7000 |







Reviews
There are no reviews yet.