| UPC | 744253002311 |
|---|---|
| Manufacturer | North American Arms |
| Manufacturer Part Number | NAA-22MSC-TW |
| Action | Single Action |
| Barrel Finish | STAINLESS |
| Hammer Style | Exposed |
| Weight Range | Less than 1lb |
| Weight | 6.20 oz |
| Product Type | Revolver |
| Sights | Bead Front |
| Overall Length | 4.63" |
| Includes | Cylinder |
| Grip Material | Black Pebbled Rubber |
| Barrel Length | 1.13" |
| Frame Size | Small |
| Frame Description | Stainless Steel Frame |
| Cylinder Finish | Stainless |
| Capacity | 5 |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Barrel Length Range | 1" to 1.99" |
| Barrel Description | 3" Vent Rib |
| Frame Finish | Stainless |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Units per Box | 1 |
| Stock Type | Steel Frame / Black Rubber Grips |
| Similar Items | HG22M |
| Series | Wasp |
| Safety | Safety Cylinder/Half Notch |
| Max Capacity | 5 |
| Finish | STAINLESS |
| Finish Color | Stainless |
| Illuminated Reticle | False |
| Drilled and Tapped | False |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Frame | Steel Frame |
| Grip Type | Black Rubber |
| Package Height | 2.7 |
| Package Length | 10.2 |
| Package Width | 7.0 |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 2.75 |
| canDropship | True |
| ATF Type | Revolver |
| ATF Model | M |
| ATF Manufacturer | North American Arms |
| Adjustable Objective | False |
| Additional Feature 3 | Vented Barrel & Enhanced Pin |
| Additional Feature 2 | Enhanced Cylinder |
| Additional Feature 1 | Skeletonized Hammer |
Sale!

NORTH AMERICAN ARMS THE WASP 22M/22L REV 1-1/8″ SS
Original price was: $360.00.$336.99Current price is: $336.99.
Availability: In stock





Reviews
There are no reviews yet.