| UPC | 672352242003 |
|---|---|
| Manufacturer | Bulldog Cases |
| Manufacturer Part Number | BD200 |
| Airline Approved | No |
| Color | Black |
| Crushproof | No |
| Dimension | 4.40 X 11.90 X 25.40 |
| Finish | Textured |
| Floatable | Yes |
| For Scoped Firearm | Yes |
| Guns Held | Scoped Rifle |
| Hardware | Full Length Zipper |
| Height | 4.4000 |
| Length | 25.4000 |
| Material | NYLON |
| Model | Deluxe |
| Other Features | 1 3/4" TOTAL SOFT PADDING |
| Padding | 1.75" |
| Pressurized | No |
| Product Type | Rifle Case |
| Proofs | Water Resistant |
| Shipping Weight | 1.65 |
| Size | 48" |
| Subcategory | Rifle Cases |
| Weight | 1.65 |
| Width | 11.9000 |
BULLDOG DLX CASE RFL 48″ BLK/BLK
$35.99
Availability: In stock







Reviews
There are no reviews yet.