| UPC | 669278107066 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 1001706A |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 8 |
| Color | Silver |
| Finish | STAINLESS |
| Fit | 1911 |
| Subcategory | Pistol Magazines |
| Product Type | Magazine |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Illuminated Reticle | No |
| Package Height | 0.5 |
| Package Length | 4.8 |
| Package Width | 1.6 |
| Drilled and Tapped | No |
| Adjustable Objective | No |
| Additional Feature 1 | Kimber Custom & Pro Models |
| Additional Feature 2 | Pre-Drilled For Base Pad |
| product_url | https://www.lipseys.com/itemdetail?itemno=KM1001706A |
| Scope Cover Included | No |
| Shipping Weight | 0.16 |
| Weight | .15 lbs |
Sale!
KIMBER 10MM 8RD MAGAZINE SS SILVER
Original price was: $54.00.$38.99Current price is: $38.99.
Availability: In stock






Reviews
There are no reviews yet.