| UPC | 643477868461 |
|---|---|
| Manufacturer | GForce Arms |
| Manufacturer Part Number | GF52024Y |
| Weight | 6.2 lbs. |
| Product Type | Shotgun |
| Grip Material | Wood Stock Turkish Walnut |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Sights | Front Bead |
| ATF Model | GF5 |
| ATF Manufacturer | GFORCE ARMS / GFORCE ARMS |
| Barrel Length | 24" |
| Shipping Weight | 7.7 |
| ATF Type | Shotgun |
| Caliber/Gauge | 20 Gauge |
| canDropship | True |
| Capacity | 2 |
| Scope Cover Included | False |
| Package Width | 8.9 |
| Package Length | 31.4 |
| Package Height | 3.0 |
| Overall Length | 45.5" |
| Illuminated Reticle | False |
| Grip Type | Turkish Walnut |
| Finish Type | Applied Finish |
| Finish | Black |
| Drilled and Tapped | False |
| Choke Type | Mobil Choke (C, IC, M, IM, F) |
| Chamber Size | 3" Chamber |
| Action | Over / Under |
| Additional Feature 1 | Extractors |
| Additional Feature 2 | Ventialted Butt Pad |
| Adjustable Objective | False |
Sale!

GFORCE ARMS GF5 20/24 O/U BLK/WD YOUTH
Original price was: $500.00.$409.99Current price is: $409.99.
Out of stock




Reviews
There are no reviews yet.