| UPC | 741566906756 |
|---|---|
| Manufacturer | European American Armory / EAA Corp |
| Manufacturer Part Number | 391036 |
| Weight | 0.0 |
| Drilled and Tapped | False |
| Finish | Blue PVD Slide |
| Finish Type | Applied Finish |
| Frame | Steel Frame |
| Grip Type | Synthetic |
| Illuminated Reticle | False |
| Number of Magazines | 1 8 rd. |
| Overall Length | 7" |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 0.0 |
| canDropship | True |
| Sights | 3-Dot Sights |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Grip Material | Steel Frame Black Polymer Grips Steel Frame |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Capacity | 8 + 1 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 3.4" |
| Action | Single Action |
| Additional Feature 1 | Polished Chrome Frame |
| Additional Feature 2 | Polymer Grip With Magwell |
| Additional Feature 3 | Optic Ready Slide |
| Adjustable Objective | False |
Sale!
EAA CORP MC1911SC 9MM CHROME/BLUE 3.4″
Original price was: $800.00.$686.99Current price is: $686.99.
Out of stock







Reviews
There are no reviews yet.