| UPC | 098289007209 |
|---|---|
| Manufacturer | Colt |
| Manufacturer Part Number | COBRA-MB2WBB |
| Overall Length | 7.25" |
| Caliber/Gauge | .38 SPECIAL |
| Capacity | 6 |
| Cylinder Finish | Matte Black Ion Bond |
| Frame Description | Matte Black Ion Bond Stainless Steel |
| Grip Material | Wood |
| Hammer Style | Bobbed |
| Sights | Brass Bead Front |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| Barrel Length | 2" |
| Barrel Finish | Matte Black Ion Bond |
| Action | Double Action Only |
| Color | Black |
| Material | STEEL |
| Model | Cobra |
| Subcategory | Revolvers |
| Product Type | Double / Single Action |
| ATF Model | Cobra |
| Adjustable Objective | False |
| ATF Manufacturer | Colt's MFG |
| ATF Type | Revolver |
| Package Length | 15.0 |
| canDropship | True |
| Drilled and Tapped | False |
| Finish | Black |
| Finish Type | Black |
| Frame | Steel Frame |
| Grip Type | Wood |
| Illuminated Reticle | False |
| Package Height | 2.6 |
| Package Width | 8.2 |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 3.65 |
| Sights Type | Fixed Sights |
Sale!
COLT COBRA 38SPC BLK 2″ 6RD BEAD FS
Original price was: $999.00.$831.99Current price is: $831.99.
Out of stock






Reviews
There are no reviews yet.