Whether you zip it up or lock it down, nothing protects you like a Bulldog! Tactical gun case with protective padding to transport your firearms safely and in style. Case Measurements Are Exterior. For Best Weapon Fit, Deduct 2″.
BULLDOG SUPERIOR SHOTGUN CASE BLK/TAN 52″
$39.99
Availability: In stock
| UPC | 672352012224 |
|---|---|
| Manufacturer | Bulldog Cases |
| Manufacturer Part Number | BD235 |
| Color | Black, Tan |
| Dimension | 3.25 X 13.40 X 53.95 |
| For Scoped Firearm | No |
| Guns Held | Rifle/Shotgun |
| Hardware | Heavy Duty Zipper |
| Height | 3.2500 |
| Length | 52" |
| Material | NYLON |
| Model | Superior Series |
| Other Features | 1 3/4" TOTAL SOFT PADDING |
| Padding | Yes |
| Product Type | Shotgun Case |
| Proofs | Water Resistant |
| Size | 52" |
| Subcategory | Shotgun Cases |
| Width | 13.4000 |






Reviews
There are no reviews yet.