The Stinger by Bond Arms features a black anodized aluminum frame stainless steel matte barrel and a compact overall length of 5". Holds two rounds of .380 ACP. The Stinger has the same quality as Bond Arms' regular Double Barrel Handguns but has half the weight and a slimmer profile.
Sale!
Bond Arms Stinger Lite Handgun .380 ACP 2rd 2.5″ Barrel Grey with Black Grip
Original price was: $389.00.$361.99Current price is: $361.99.
Out of stock
| UPC | 855959009761 |
|---|---|
| Manufacturer | Bond Arms |
| Manufacturer Part Number | BASL380ACP |
| Action | Break Action |
| Ambidextrous Safety | No |
| Barrel Length | 3 |
| Barrel Length Range | 3" to 3.99" |
| Caliber/Gauge | .380 ACP |
| Capacity | 0 |
| Color | STAINLESS |
| Description | With Trigger Guard |
| Dimension | 1.65 X 4.50 X 5.75 |
| Drilled and Tapped | No |
| Finish | STAINLESS |
| Finish Type | Black Anodized |
| Frame Color | BLACK |
| Frame Material | ALUMINUM |
| Grip Material | Synthetic |
| Height | 1.6500 |
| Length | 5.7500 |
| Material | Aluminum |
| Model | Stinger |
| Number of Magazines | 0 |
| Other Features | COMES WITH EXTRA SET OF |
| Overall Length | 5" |
| Product Type | Derringer |
| Shipping Weight | 0.99 |
| Sights | Fixed Sights |
| Sights Type | FIXED |
| Subcategory | Other Handguns |
| Weight | 16 |
| Weight (oz) | 16 |
| Weight Range | 1 lbs to 1.99 lbs |
| Width | 4.5000 |
| MSGA - BA Handgun Brands | Bond Arms |
| MSGA- BA Handgun Model | Stinger Lite |
| MSGA-Caliber | .380 ACP |






Reviews
There are no reviews yet.