| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| CALIBER | .22 LONG RIFLE | |
| TYPE ACTION FUNCTION | BREAK ACTION | |
| GRIP MATERIAL | SYNTHETIC | |
| FINISH | STAINLESS | |
| FRAME MATERIAL | STAINLESS STEEL | |
| BARREL LENGTH IN INCHES | 2.2000 | |
| MAGAZINE CAPACITY | 0.0000 | |
| NUMBER OF MAGAZINES INCLUDED | 0.0000 | |
| AMBIDEXTROUS SAFETY | N | |
| DRILLED AND TAPPED | N | |
| TYPE OF SIGHTS | FIXED | |
| FRAME COLOR | BLACK | |
| SLIDE COLOR | STAINLESS | |
| WEIGHT IN OUNCES | 16.0000 | |
Sale!
BOND ARMS STUBBY .22LR
Original price was: $297.00.$265.99Current price is: $265.99.
Out of stock
| UPC | 855959005725 |
|---|---|
| Manufacturer | Bond Arms |
| Manufacturer Part Number | BASTB-22LR |
| Action | Single Action |
| Additional Feature 1 | Retracting Firing Pins |
| Additional Feature 2 | Rebounding Hammer |
| Additional Feature 3 | No Trigger Guard |
| Adjustable Objective | False |
| Ambidextrous Safety | No |
| ATF Manufacturer | Bond Arms |
| ATF Model | STUBBY |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 2.2" |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| canDropship | True |
| Capacity | 2 |
| Color | Silver |
| Dimension | 1.85 X 4.50 X 6.00 |
| Drilled and Tapped | False |
| Finish | Bead-Blasted Matte Stainless |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Frame | Steel Frame |
| Frame Color | BLACK |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Grip Material | Steel Frame Thin Nylon Grips Steel Frame |
| Grip Type | Synthetic |
| Height | 1.8500 |
| Illuminated Reticle | False |
| Length | 6 |
| Material | Stainless Steel |
| Model | Stubby |
| Number of Magazines | 0 |
| Overall Length | 4.5" |
| Package Height | 1.6 |
| Package Length | 6.0 |
| Package Width | 4.5 |
| Product Type | Specialty Handgun |
| Safety | Manual Safety |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 1.2 |
| Sights | Front Blade/Fixed Rear |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Size | Sub-Compact |
| Subcategory | Other Handguns |
| Weight | 1.2 |
| Weight (oz) | 16 |
| Weight Range | 1 lbs to 1.99 lbs |
| Width | 4.5000 |
| MSGA - BA Handgun Brands | Bond Arms |
| MSGA- BA Handgun Model | Stubby |
| MSGA-Caliber | .22 LR |







Reviews
There are no reviews yet.