| UPC | 076683491633 |
|---|---|
| Manufacturer | Weaver |
| Manufacturer Part Number | 49163 |
| Dimension | 1.25 X 4.55 X 5.45 |
| Finish | BLACK-MATTE |
| Height | MEDIUM |
| Length | 5.4500 |
| Material | Aluminum |
| Tube Size | 1" |
| Product Type | WEAVER STYLE |
| Width | 4.5500 |
| Lock Type | 4 Screws |
| Mount Type | Weaver |
| One or Two Piece | 2 |
| Style | Quick Detach |
| Size | 1" |
| Tube Diameter | 1" |
| Model | Sure Grip |
| Subcategory | Rings |
| Color | Black |
| Scope Tube Diameter | 1'' |
Sale!
WEAVER SURE GRIP RNGS 1″ MED MATTE
Original price was: $38.93.$18.99Current price is: $18.99.
Availability: In stock







Reviews
There are no reviews yet.