| UPC | 076683497116 |
|---|---|
| Manufacturer | Weaver |
| Manufacturer Part Number | 49711 |
| Product Type | SEE-THRU |
| Width | 5.6500 |
| Tube Size | 1" |
| Finish | Black |
| Height | SEE-THRU |
| Length | 6 |
| Material | STEEL & ALLOY |
| Dimension | 1.55 X 5.65 X 6.00 |
| Tube Diameter | 1" |
| Style Description | Rifle |
| Style | See-Thru/Lock Ring |
| Size | 1" |
| Gun Type | Rifle |
| Misc | 1" |
| Model | See-Thru |
| Mount Type | To Receiver |
| One or Two Piece | To Receiver |
| Pieces | 2 |
| Rings Included | Yes |
| Color | Black |
| Fit | Ruger 10/22 |
| Subcategory | Rings |
Sale!
WEAVER RINGS SEE-THRU RNGS RUGER 102
Original price was: $45.68.$32.99Current price is: $32.99.
Availability: In stock







Reviews
There are no reviews yet.