| UPC | 076683483607 |
|---|---|
| Manufacturer | Weaver |
| Manufacturer Part Number | 48360 |
| Dimension | 1.15 X 4.90 X 5.00 |
| Finish | BLACK-MATTE |
| Height | MEDIUM |
| Length | 5 |
| Material | Aluminum |
| Width | 4.9000 |
| Product Type | WEAVER STYLE |
| Tube Size | 1" |
| Tube Diameter | 1" |
| Style | Tactical |
| Size | 1" |
| One or Two Piece | 2 |
| Mount Type | Weaver |
| Lock Type | Cross Lock |
| Style Description | Tactical |
| Color | Black |
| Subcategory | Rings |
| Description | Medium Height |
| Model | 4 Hole Tactical Ring |
| Fit | Picatinny |
Sale!
WEAVER 4-HOLE TACT RING 1″ MED MATTE
Original price was: $82.42.$57.99Current price is: $57.99.
Availability: In stock






Reviews
There are no reviews yet.