| UPC | 747115458097 |
|---|---|
| Manufacturer | Weatherby |
| Manufacturer Part Number | VHS350NR0T |
| Package Height | 3.0 |
| Overall Length | 40" |
| Illuminated Reticle | False |
| Grip Type | Black Synthetic |
| Finish Type | Blued |
| Finish | Matte Blue |
| Drilled and Tapped | False |
| Package Length | 49.8 |
| Package Width | 6.6 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 9.35 |
| Weight | 9.35 |
| Scope Cover Included | False |
| Capacity | 4 + 1 |
| canDropship | True |
| Caliber/Gauge | .350 Legend |
| ATF Type | Rifle |
| ATF Model | Vanguard |
| ATF Manufacturer | HOWA / WEATHERBY |
| Barrel Length | 20" |
| Adjustable Objective | False |
| Action | Bolt Action |
| Grip Material | Synthetic Stock Black Synthetic |
| Special | Threaded Barrel |
| Product Type | Rifle |
Sale!
WEATHERBY VANGUARD OBSDN HB 350LEG 20″
Original price was: $629.00.$544.99Current price is: $544.99.
Availability: In stock






Reviews
There are no reviews yet.