| UPC | 656813000289 |
|---|---|
| Manufacturer | Warne |
| Manufacturer Part Number | 200LM |
| Color | Black |
| Dimension | 1.00 X 4.55 X 5.70 |
| Finish | Matte |
| Finish Color | MATTE |
| Firearm Type | RINGS |
| Height | LOW |
| Length | 5.7000 |
| Material | STEEL |
| Model | Maxima |
| Mount Type | Maxima/Weaver/Picatinny |
| Objective | 20-36mm |
| Other Features | DESIGNED TO FIT WARNE BASES, |
| Product Type | Ring |
| Ring Height | Low |
| Scope Tube Diameter | 1'' |
| Series | Vertical Ring Set |
| Shipping Weight | 0.35 |
| Similar Items | RNGWS |
| Size | 1" Low |
| Style | Quick Detach |
| Subcategory | Rings |
| Tube Diameter | 1" |
| Tube Size | 1" |
| Units per Box | 1 |
| Weight | 0.35 |
| Width | 4.5500 |
Sale!
WARNE MAXIMA QD 1″ LOW MATTE
Original price was: $104.99.$83.99Current price is: $83.99.
Availability: In stock







Reviews
There are no reviews yet.