| UPC | 043699701605 |
|---|---|
| Manufacturer | Uncle Mikes |
| Manufacturer Part Number | 70160 |
| Ambidextrous | Yes |
| Application | MED/LARGE AUTO 3.25"-3.75" BBL |
| Barrel Length | 3.75" |
| Belt Size | 2.25" |
| Color | Black |
| Compartments | 1 |
| Dimension | 2.50 X 6.40 X 11.20 |
| Finish | Textured |
| Fit | Medium Frame Automatic |
| Gun Type | Pistol |
| Hand | Ambidextrous |
| Height | 2.5000 |
| Left Hand | No |
| Length | 11.2000 |
| Material | Kodra Nylon |
| Model | Cordura |
| Mount Type | Belt Clip |
| Product Type | Outside Waistband Holster |
| Right Hand | No |
| Shipping Weight | 0.3813 |
| Size | #16 |
| Subcategory | Holsters |
| Weight | 0.3813 |
| Width | 6.4000 |
Sale!
U/M AMB HIP HLSTR W/PCH SZ 16 BLK
Original price was: $45.99.$30.99Current price is: $30.99.
Out of stock






Reviews
There are no reviews yet.