| UPC | 719307611122 |
|---|---|
| Manufacturer | Trijicon |
| Manufacturer Part Number | RM05-C-700210 |
| Adjustment Size | 1 MOA |
| Color | Flat Dark Earth |
| Description | Dual Illumination 9 MOA Green Dot |
| Dot Size | 9 MOA |
| Eye Relief | Unlimited |
| Finish | Flat Dark Earth Cerakote |
| Length | 1.80" |
| Magnification | 1x |
| Model | RMR |
| Objective | 0.87" x 0.63" |
| Optic Coating | Multi-Coated |
| Power | 1X |
| Product Type | Reflex |
| Proofs | Impact/Waterproof/Weather Resistant |
| Reticle | 9 MOA green dot |
| Subcategory | Red Dot Sights & Non-Magnified Optics |
| Weight | 1.20 oz |
| Windage Elevation | Adjustable |
Sale!
TRIJICON RMR DL ILUM 9MOA GRN DOT FDE
Original price was: $930.00.$695.99Current price is: $695.99.
Availability: In stock






Reviews
There are no reviews yet.