| UPC | 810162050177 |
|---|---|
| Manufacturer | Tisas |
| Manufacturer Part Number | 15200006 |
| Product Type | Single Action Only |
| Subcategory | Pistols – Polymer Frame |
| Size | Full Size |
| Sights | Fiber Optic Front Sight |
| Model | PX-5.7 FO Raptor |
| Frame | Polymer |
| Finish | QPQ |
| Color | Black |
| Capacity | 20 |
| Caliber/Gauge | 5.7 x 28 mm |
| Barrel Type | Threaded |
| Barrel Length | 4.8" |
| Action | Semi-Auto |
| Accessories | 2 Magazines |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Similar Items | HG57 |
| Series | Raptor |
| Number of Magazines | 2 20 rd. |
| Frame Material | POLYMER |
| Finish Color | QPQ |
| Overall Length | 8.5" |
| Package Height | 3.0 |
| Package Length | 11.0 |
| Package Width | 7.1 |
| Scope Cover Included | False |
| Weight | 3.35 |
| Shipping Weight | 3.35 |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Grip Material | Polymer Frame Polymer Frame |
| Illuminated Reticle | False |
| Finish Type | Black |
| Adjustable Objective | False |
| ATF Manufacturer | TISAS / TISAS |
| ATF Model | PX-5.7 |
| ATF Type | Pistol |
| canDropship | True |
| Case | Lockable Hard Case |
| Drilled and Tapped | False |
Sale!
TISAS PX-5.7 5.7X28 BK 4.8″ 20+1 FO
Original price was: $465.00.$364.99Current price is: $364.99.
Availability: In stock





Reviews
There are no reviews yet.