| UPC | 723551445433 |
|---|---|
| Manufacturer | Tisas |
| Manufacturer Part Number | 10100133 |
| Frame Material | ALUMINUM |
| Ambidextrous Safety | Yes |
| Barrel Length | 4.2500 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Dimension | 2.55 X 8.35 X 11.40 |
| Drilled and Tapped | No |
| Finish | Cerakote |
| Frame Color | GREY |
| Grip Material | ALUMINUM |
| Height | 2.5500 |
| Weight | 36 |
| Length | 11.4000 |
| Capacity | 10 |
| Number of Magazines | 2 |
| Other Features | TRITIUM FRONT SIGHT |
| Color | Grey |
| Action | Semi-Auto |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Weight (oz) | 36 |
| Width | 8.3500 |
| Product Type | 1911 |
| Subcategory | Pistols – Metal Frame |
| Size | Carry |
| Sights | Night Sight Front Only |
| Description | Compensator |
| Accessories | 2 Magazines |
| Model | Nightstalker SF-C |
| Frame | Steel |
| Muzzle | Target Crown |
| Frame Size | Carry |
| Frame Finish | Gray Cerakote |
| Frame Description | Steel Frame w/Beavertail & Picatinny Rail |
| Finish Color | Cerakote |
| Barrel Material | Hammer Forged Steel |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Barrel Finish | Black Cerakote |
| Barrel Description | Bull |
| Overall Length | 8.80" |
| Series | Night Stalker |
| Material | STEEL |
| Finish Style | Gray Cerakote |
| Slide Description | Serrated |
| Similar Items | HG10MM |
| ATF Model | ZIG PCS1911 |
| canDropship | True |
| Case | Lockable Hard Case |
| Finish Type | Applied Finish |
| Grip Type | Synthetic |
| Illuminated Reticle | False |
| Package Height | 2.4 |
| Package Length | 11.8 |
| Package Width | 8.6 |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 3.7 |
| ATF Type | Pistol |
| ATF Manufacturer | TISAS / TISAS |
| Additional Feature 1 | Contoured Trigger Guard |
| Additional Feature 2 | Tisas Compensator |
| Additional Feature 3 | Angled Slide Cuts |
| Adjustable Objective | False |
Sale!
TISAS NIGHT STALKER COMP 9MM GRY #
Original price was: $911.23.$769.99Current price is: $769.99.
Availability: Only 2 left in stock





Reviews
There are no reviews yet.