| UPC | 725327943068 |
|---|---|
| Manufacturer | Taurus |
| Manufacturer Part Number | 1-GX4M931-G |
| Product Type | Striker Fired |
| Subcategory | Pistols – Polymer Frame |
| Size | Compact |
| Sights | Adjustable Sights |
| Model | GX4 |
| Material | Polymer |
| Grip Material | POLYMER |
| Frame | Polymer |
| Finish | DLC |
| Color | Black, Gold |
| Capacity | 13 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 3" |
| Action | Semi-Auto |
| Accessories | 2 Magazines |
| Weight | 18.5 oz. |
| Adjustable Objective | False |
| Grip Type | Black Polymer |
| ATF Manufacturer | TAURUS ARMAS / TAURUS |
| ATF Model | GX4 |
| ATF Type | Pistol |
| canDropship | True |
| Drilled and Tapped | False |
| Finish Type | Applied Finish |
| Illuminated Reticle | False |
| Number of Magazines | 2 1-11 rd. & 1-13rd |
| Overall Length | 6.05" |
| Package Height | 3.0 |
| Package Length | 12.0 |
| Package Width | 9.0 |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 2.7 |
| Sights Type | Adjustable Sights |
Sale!
TAURUS GX4 9MM BLK/GOLD 3″ 13+1
Original price was: $340.99.$262.99Current price is: $262.99.
Out of stock





Reviews
There are no reviews yet.