| UPC | 725327943112 |
|---|---|
| Manufacturer | Taurus |
| Manufacturer Part Number | 1-GX4M931-10B |
| Action | Striker Fired |
| Finish | Blue PVD |
| Drilled and Tapped | False |
| Capacity | 10 + 1 |
| Finish Type | Applied Finish |
| Frame | Steel Frame |
| Grip Material | Steel Frame Black Polymer Steel Frame |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Sights | FS: Fixed White Dot RS: Drift |
| Shipping Weight | 2.7 |
| Weight | 2.7 |
| Scope Cover Included | False |
| Package Width | 8.8 |
| Package Length | 11.6 |
| Package Height | 2.8 |
| Overall Length | 6.05" |
| Number of Magazines | 2 10 rd. |
| Illuminated Reticle | False |
| Grip Type | Black Polymer |
| Adjustable Objective | False |
| canDropship | True |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| ATF Type | Pistol |
| ATF Model | GX4 |
| ATF Manufacturer | TAURUS ARMAS / TAURUS |
| Barrel Length | 3" |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
Sale!
TAURUS GX4 9MM BLK/BLUE 3″ 10+1
Original price was: $340.99.$262.99Current price is: $262.99.
Out of stock







Reviews
There are no reviews yet.