| UPC | 725327637004 |
|---|---|
| Manufacturer | Taurus |
| Manufacturer Part Number | 1-GX2931O |
| Action | Striker Fired |
| Adjustable Objective | False |
| Barrel Length | 3.38" |
| ATF Manufacturer | TAURUS ARMAS / TAURUS |
| ATF Model | GX2 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| ATF Type | Pistol |
| canDropship | True |
| Number of Magazines | 2 13 rd. |
| Overall Length | 6.19" |
| Package Height | 1.8 |
| Package Length | 9.7 |
| Package Width | 6.2 |
| Scope Cover Included | False |
| Weight | 2.0 |
| Shipping Weight | 2.0 |
| Capacity | 13 + 1 |
| Drilled and Tapped | False |
| Finish | Black |
| Finish Type | Black |
| Frame | Steel Frame |
| Grip Type | OD Green Polymer |
| Illuminated Reticle | False |
| Sights | FS: Fixed White Dot RS: Drift |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Grip Material | Steel Frame OD Green Polymer Steel Frame |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
Sale!
TAURUS GX2 9MM BLK/OD GREEN 3.3″ 13+1
Original price was: $310.99.$240.99Current price is: $240.99.
Out of stock






Reviews
There are no reviews yet.