| UPC | 725327617440 |
|---|---|
| Manufacturer | Taurus |
| Manufacturer Part Number | 1-G2S939B |
| Action | Striker Fired |
| Adjustable Objective | False |
| Barrel Length | 3.25" |
| ATF Manufacturer | TAURUS ARMAS / TAURUS |
| ATF Model | G2s |
| ATF Type | Pistol |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| canDropship | True |
| Capacity | 7 + 1 |
| Country of Origin | BR |
| Drilled and Tapped | False |
| Finish | STAINLESS |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Frame | Polymer Frame |
| Illuminated Reticle | False |
| Grip Type | Coyote Brown Polymer |
| Height | 4.8 |
| Length | 6.3 |
| Width | 1.1 |
| Number of Magazines | 2 7 rd. |
| Overall Length | 6.25" |
| Package Height | 1.9 |
| Package Length | 9.9 |
| Package Width | 6.2 |
| Scope Cover Included | False |
| Weight | 1.95 |
| Shipping Weight | 1.95 |
| Sights | White Dot Adjustable Rear |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Grip Material | Polymer Frame Coyote Brown Polymer Polymer Frame |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
Sale!
TAURUS G2S 9MM SS/BROWN 3.2″ 7+1
Original price was: $332.99.$256.99Current price is: $256.99.
Out of stock






Reviews
There are no reviews yet.