| UPC | 798681696222 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | SOTM62001 |
| Magnification | 2-12x |
| Reticle | Illuminated MRAD Milling 2.0 |
| Tube Diameter | 34mm |
| Objective | 40mm |
| Finish Type | Black |
| Finish | Black |
| Drilled and Tapped | False |
| canDropship | True |
| Adjustable Objective | False |
| Additional Feature 3 | MSR Mount Included |
| Additional Feature 2 | 0.1 MRAD Locking |
| Additional Feature 1 | Illuminated MRAD Milling |
| Illuminated Reticle | False |
| Size | 34mm |
| Power | 2X – 12X |
| Weight | 2.95 |
| Scope Cover Included | False |
| Package Width | 4.3 |
| Package Length | 17.7 |
| Package Height | 3.7 |
| Shipping Weight | 2.95 |
| Product Type | Accessory-Scopes |
| Focal Plane | First |
| Illumination | Yes |
| Length | 12.25'' |
| Max Magnification | 12x |
| Click Value | 0.1 MRAD |
| Battery | CR-2032 |
| Min. Magnification | 2x |
| Model Number | Tango MSR |
| Objective Size | 40mm |
| Tube Size | 34MM |
Sale!
SIG SAUER TANGO MSR 2-12X40 34MM BLACK
Original price was: $449.99.$407.99Current price is: $407.99.
Availability: In stock






Reviews
There are no reviews yet.