| UPC | 876430000572 |
|---|---|
| Manufacturer | Talley |
| Manufacturer Part Number | 950734 |
| Color | Black |
| Description | Alloy |
| Dimension | 1.85 X 3.75 X 7.85 |
| Finish | BLACK MATTE |
| Fit | Howa 1500 |
| Gun Type | Rifle |
| Height | HIGH |
| Length | 7.8500 |
| Material | 6061-T6 Aluminum |
| Model | Light Weight |
| Mount Height | 0.600" Front/0.718" Rear |
| Mount Type | To Receiver |
| Other Features | 1" HOWA 1500/WEATHERBY |
| Pieces | 2 |
| Product Type | Ring |
| Ring Height | High |
| Rings Included | Yes |
| Shipping Weight | 0.25 |
| Size | 1" High |
| Style | Integrated Scope Ring and Base |
| Subcategory | Rings |
| Tube Size | 1" |
| Weight | 0.25 |
| Width | 3.7500 |
Sale!
TALLEY LW RINGS HOWA 1500 1″ HI
Original price was: $59.95.$43.99Current price is: $43.99.
Availability: In stock







Reviews
There are no reviews yet.