| UPC | 080926694545 |
|---|---|
| Manufacturer | Streamlight |
| Manufacturer Part Number | 69454 |
| Battery Size | CR123A |
| Battery Type | CR123 |
| Body Material | AIRCRAFT GRADE ALUMINUM |
| Bulb Type | LED |
| Color | Black |
| Description | 1000 Lumens |
| Dimension | 1.75 X 4.05 X 7.80 |
| Filter Color | White |
| Finish | Anodized |
| Fit | Picatinny |
| Height | 1.7500 |
| Integral Laser | Yes |
| Length | 7.8000 |
| Length (in) | 4.97 |
| Material | Aluminum |
| Max Output Lumens | 1000 |
| Max Runtime (Hours) | 1.5 |
| Model | TLR RM 2 |
| Mount Type | UNIVERSAL RAIL MOUNT |
| Other Features | LIGHT ONLY MODEL WITH LASER, |
| Output | 1,000 Lumens |
| Overall Length | 4.97" |
| Product Type | Weaponlight w/Laser |
| Proofs | Water Resistant |
| Rechargeable | No |
| Shipping Weight | 0.575 |
| Subcategory | Mounted Lights |
| Switch Type | Push Button |
| Waterproof | Yes |
| Weight | 0.575 |
| Weight (oz) | 5.11 |
| Width | 4.0500 |
| Battery | CR-123A |
| Lumens | 1000 |
| Make | AR-15 |
| Make/Model | AR-15 |
| Style | Weapon Mounted |
Sale!
STREAMLIGHT TLR RM2 500 LUMEN LT/GRN LSR
Original price was: $591.46.$342.99Current price is: $342.99.
Availability: In stock







Reviews
There are no reviews yet.