Spyderco has steadily grown to become one of the leaders in the cutlery industry. In addition to a worldwide distribution network and manufacturing resources in the U.S.” Japan” Taiwan” Italy” and China” their innovation has also earned an impressive portfolio of patents” trademarks” and industry awards. More importantly” it has earned the trust and loyalty of countless thousands of dedicated knife users around the world-an audience to whom Spyderco is extremely grateful.
Sale!
SPYDERCO DELICA4 COMBO BLADE BLK
Original price was: $149.00.$111.75Current price is: $111.75.
Out of stock
| UPC | 716104400218 |
|---|---|
| Manufacturer | Spyderco |
| Manufacturer Part Number | C11PSBBK |
| Blade Length | 2.88" |
| Blade Material | VG-10 SS |
| Blade Type | Black |
| Closed Length | 4.25" |
| Color | Black |
| Edge | Combination |
| Frame | Stainless Steel |
| Handle Description | Black Textured |
| Material | VG-10 |
| Model | Delica 4 |
| Number of Blades | 1 |
| Open Type | Thumb Hole |
| Overall Length | 7.13" |
| Packaging | Box |
| Product Type | Folding Knife |
| Sheath | 4-Position Clip |
| Size | 2.875" |
| Subcategory | Folding Knives |
| Weight | 2.50 oz |






Reviews
There are no reviews yet.