| UPC | 798681663637 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | 320XC-9-BXR3P-R2-10 |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Sights Type | XRAY3 Day/Night |
| Grip Material | Black XCompact Polymer |
| Frame Finish | Black |
| Capacity | 10 + 1 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 3.60" |
| Action | Striker Fired |
| Accessories | 2 Magazines |
| Product Type | Striker Fired |
| Subcategory | Pistols – Polymer Frame |
| Size | Compact |
| Sights | Night Sights |
| Model | P320 |
| Material | Polymer |
| Finish | Nitron |
| Color | Black |
| Number of Magazines | 2 15 rd. Steel |
| Width | 1.30" |
| Weight | 25.30 oz |
| Trigger | XSeries Straight |
| Finish Style | Black Nitron |
| Similar Items | HG9MM |
| Series | XCompact |
| Overall Length | 7" |
| Includes | 2 Magazines |
| Height | 5.30" |
| Hand | Right Hand |
| Frame Size | Compact |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Frame Description | Stainless Steel Frame w/Beavertail & Picatinny Rail |
| Barrel Material | Carbon Steel |
| Barrel Length Range | 3" to 3.99" |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Description | Carbon Steel |
| Package Height | 2.7 |
| Drilled and Tapped | False |
| Finish Type | Black |
| Frame | Polymer Frame |
| Grip Type | Polymer X Grip |
| Illuminated Reticle | False |
| Length | 10.5 |
| Package Length | 10.2 |
| canDropship | True |
| Package Width | 7.1 |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 2.85 |
| ATF Type | Pistol |
| Additional Feature 1 | Modular Polymer X-Series Grip |
| Adjustable Objective | False |
| ATF Manufacturer | SIG SAUER |
| ATF Model | P320 |
| Rear Sight | Fiber Optic |
| Muzzle | Plain |
| Make/Model | Sig Sauer|P320 X-Series Comp |
| Make | Sig Sauer |
| Magazine Type | Removable |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Front Sight | Fiber Optic |
| Cartridge | 9mm |
Sale!
SIG SAUER P320 X-COMPACT 9MM 10+1 XRAY
Original price was: $799.99.$729.99Current price is: $729.99.
Availability: In stock






Reviews
There are no reviews yet.