| UPC | 4806015566113 |
|---|---|
| Manufacturer | Armscor/Rock Island Armory |
| Manufacturer Part Number | 56611 |
| Model | STK150 |
| Grip Material | G10 |
| Finish | Armor Lube PECVD |
| Color | Black |
| Capacity | 17 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 4" |
| Action | Semi-Auto |
| Accessories | 2 Magazines |
| Product Type | Striker Fired |
| Subcategory | Pistols – Metal Frame |
| Size | Full Size |
| Sights | Fixed Sights |
| Package Height | 2.5 |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Package Width | 10.0 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Scope Cover Included | False |
| Weight | 3.95 |
| Shipping Weight | 3.95 |
| Package Length | 12.0 |
| Overall Length | 7.9" |
| Number of Magazines | 2 17 rd. |
| ATF Manufacturer | APC/APINTL |
| ATF Type | Pistol |
| canDropship | True |
| Case | Plastic Case |
| Drilled and Tapped | False |
| Finish Type | Applied Finish |
| Frame | Steel Frame |
| Grip Type | Other |
| Illuminated Reticle | False |
| ATF Model | STK150 |
| Adjustable Objective | False |
| Additional Feature 1 | Optic-Ready Slide |
| Additional Feature 2 | Modular Aluminum Frame |
| Additional Feature 3 | Lightening Cuts/Serrations |
Sale!
ROCK ISLAND ARMORY STK150 ULTRA 9MM BLK 17+1 4.5″
Original price was: $499.00.$382.99Current price is: $382.99.
Out of stock




Reviews
There are no reviews yet.