| UPC | 4806015566397 |
|---|---|
| Manufacturer | Armscor/Rock Island Armory |
| Manufacturer Part Number | 56639 |
| Scope Cover Included | False |
| Weight | 3.15 |
| Shipping Weight | 3.15 |
| Sights | Fixed GI Style |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Grip Material | Steel Frame G10 Grips Steel Frame |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Package Length | 10.3 |
| Package Width | 8.4 |
| Package Height | 3.3 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Action | Single Action |
| Additional Feature 1 | Beavertail, Fixed Sights |
| Adjustable Objective | False |
| Barrel Length | 3.1" |
| ATF Manufacturer | ACP / APINTL |
| ATF Model | 3.10 |
| ATF Type | Pistol |
| canDropship | True |
| Overall Length | 6.85" |
| Capacity | 10 + 1 |
| Drilled and Tapped | False |
| Finish | Black |
| Finish Type | Black |
| Frame | Steel Frame |
| Grip Type | G10 Grips |
| Illuminated Reticle | False |
| Height | 3.5 |
| Length | 10.5 |
| Width | 8.5 |
| Number of Magazines | 1 10 rd. |
Sale!
ROCK ISLAND ARMORY M1911 BABY ROCK 9MM 3.1″ BLK
Original price was: $699.00.$546.99Current price is: $546.99.
Out of stock






Reviews
There are no reviews yet.