| UPC | 744253001994 |
|---|---|
| Manufacturer | North American Arms |
| Manufacturer Part Number | NAA-1860-4C |
| Action | Single Action |
| Adjustable Objective | False |
| ATF Manufacturer | North American Arms |
| ATF Model | EARL |
| ATF Type | Revolver |
| Barrel Finish | STAINLESS |
| Barrel Length | 4" |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Caliber/Gauge | .22 Magnum |
| canDropship | True |
| Capacity | 5 |
| Cylinder Finish | Stainless |
| Dimension | 2.75 X 7.00 X 10.15 |
| Drilled and Tapped | False |
| Finish | STAINLESS |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Frame | Steel Frame |
| Frame Color | STAINLESS |
| Frame Description | Stainless Steel Frame |
| Frame Size | Small |
| Grip Material | Steel Frame Wood Steel Frame |
| Grip Type | Wood |
| Hammer Style | Exposed |
| Hammer Type | STANDARD |
| Height | 2.7500 |
| Illuminated Reticle | False |
| Includes | Cylinder |
| Length | 10.1500 |
| Overall Length | 7.75" |
| Package Height | 2.7 |
| Package Length | 10.2 |
| Package Width | 7.0 |
| Product Type | Revolver |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 2.85 |
| Sights | Fixed |
| Sights Type | FIXED |
| Trigger Type | STANDARD |
| Weight | 2.85 |
| Weight (oz) | 7.7500 |
| Weight Range | 1 lbs to 1.99 lbs |
| Width | 7 |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Model | Mini Revolver |
| Subcategory | Revolvers |
Sale!
NORTH AMERICAN ARMS THE EARL 22LR/22MAG 4″ SS 5SH
Original price was: $400.00.$331.99Current price is: $331.99.
Availability: In stock





Reviews
There are no reviews yet.