| UPC | 744253002670 |
|---|---|
| Manufacturer | North American Arms |
| Manufacturer Part Number | NAA-SW-4 |
| Width | 7 |
| Weight (oz) | 4.2500 |
| Weight | 4.2500 |
| Trigger Type | STANDARD |
| Sights Type | FIXED |
| Other Features | RIFLING: 8 LANDS/GROOVES |
| State Restriction (CA) | NO SALE TO CALIFORNIA |
| Length | 10.2000 |
| Height | 2.9000 |
| Hammer Type | STANDARD |
| Grip Material | Wood |
| Frame Color | STAINLESS |
| Drilled and Tapped | No |
| Barrel Finish | STAINLESS |
| Dimension | 2.90 X 7.00 X 10.20 |
| Capacity | 5 |
| Caliber/Gauge | .22 WINCHESTER MAGNUM |
| Barrel Length | 4 |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Cylinder Finish | Stainless |
| Frame Description | Stainless Steel |
| Action | Single Action |
| Overall Length | 7.75" |
| Frame Size | Small |
| Hammer Style | Exposed |
| Sights | Post Front |
| Product Type | Revolver |
| Weight Range | 3 oz to 8.99 oz |
| Color | Silver |
| Description | Swing-out Style Cylinder Assembly |
| Subcategory | Revolvers |
| Model | Mini Revolver |
| Material | Stainless Steel |
| Max Capacity | 5 |
| Series | *CA Compliant |
| Similar Items | HG22M |
| Units per Box | 1 |
| Barrel Description | Stainless Steel |
| Finish Color | Stainless |
| Frame Finish | Stainless |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Illuminated Reticle | False |
| Frame | Steel Frame |
| Finish | STAINLESS |
| canDropship | True |
| ATF Type | Revolver |
| ATF Model | SW |
| ATF Manufacturer | North American Arms |
| Adjustable Objective | False |
| Grip Type | Wood |
| Package Height | 2.5 |
| Shipping Weight | 2.75 |
| Scope Cover Included | False |
| Package Width | 7.0 |
| Package Length | 10.1 |
Sale!
NORTH AMERICAN ARMS SIDEWINDER 22MAG 4″ SS #
Original price was: $440.00.$399.99Current price is: $399.99.
Availability: In stock






Reviews
There are no reviews yet.