| UPC | 744253000867 |
|---|---|
| Manufacturer | North American Arms |
| Manufacturer Part Number | NAA-22M-CBK |
| Frame Description | Stainless Steel Frame |
| Frame Size | Small |
| Grip Material | Rosewood Birdshead |
| Hammer Style | Exposed |
| Overall Length | 5.13" |
| Weight Range | 3 oz to 8.99 oz |
| Weight | 7.20 oz |
| Product Type | yes |
| Sights | Half Moon |
| Cylinder Finish | Stainless |
| Capacity | 5 |
| Caliber/Gauge | #11 Percussion |
| Barrel Length Range | 1" to 1.99" |
| Barrel Length | 1.63" |
| Barrel Finish | STAINLESS |
| Action | Single Action |
| Additional Feature 1 | DOES NOT SHOOT 22WMR |
| Additional Feature 2 | CAP & BALL ONLY |
| Adjustable Objective | False |
| Package Length | 10.2 |
| Shipping Weight | 4.5 |
| Scope Cover Included | False |
| Package Width | 7.0 |
| Package Height | 2.7 |
| Illuminated Reticle | False |
| Grip Type | Wood |
| Frame | Steel Frame |
| Finish | STAINLESS |
| Drilled and Tapped | False |
| canDropship | True |
| ATF Type | Revolver |
| ATF Model | NVM |
| ATF Manufacturer | North American Arms |
Sale!
NORTH AMERICAN ARMS MINI REV CAP & BALL KIT 22REV
Original price was: $357.00.$319.99Current price is: $319.99.
Out of stock





Reviews
There are no reviews yet.