| UPC | 744253002397 |
|---|---|
| Manufacturer | North American Arms |
| Manufacturer Part Number | NAA-1860-250C |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Action | Single Action |
| Barrel Finish | STAINLESS |
| Barrel Length | 2.50" |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| Weight | 7.70 oz |
| Weight Range | 3 oz to 8.99 oz |
| Product Type | Revolver |
| Sights | Post Front |
| Overall Length | 6.31" |
| Capacity | 5 |
| Cylinder Finish | Stainless |
| Frame Description | Stainless Steel |
| Includes | Cylinder |
| Frame Size | Compact |
| Grip Material | Rosewood Boot |
| Hammer Style | Exposed |
| Adjustable Objective | False |
| ATF Manufacturer | North American Arms |
| ATF Model | EARL |
| ATF Type | Revolver |
| canDropship | True |
| Drilled and Tapped | False |
| Package Length | 10.2 |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 2.95 |
| Package Width | 7.1 |
| Package Height | 2.7 |
| Finish | STAINLESS |
| Frame | Steel Frame |
| Grip Type | Wood |
| Illuminated Reticle | False |
Sale!
NORTH AMERICAN ARMS SHERIFF 22LR/22MAG 2.5″ SS 5SH
Original price was: $400.00.$367.99Current price is: $367.99.
Availability: In stock





Reviews
There are no reviews yet.