| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| CALIBER | .22LR/.22WMR | |
| FRAME DESIGNATION | nan | |
| BARREL FINISH | STAINLESS | |
| GRIPS MATERIAL | WOOD | |
| SIGHT TYPE | FIXED | |
| BARREL LENGTH IN INCHES | 2.5000 | |
| WEIGHT IN OUNCES | 5.2500 | |
| DRILLED AND TAPPED | N | |
| TRIGGER TYPE | STANDARD | |
| HAMMER TYPE | STANDARD | |
| FRAME COLOR | STAINLESS | |
| CYLINDER CAPACITY | 5.0000 | |
| NO SALE TO CALIFORNIA | ||
| NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA | ||
Sale!
NAA MINI-REVOLVER .22LR/.22WMR
Original price was: $730.00.$603.99Current price is: $603.99.
Out of stock
| UPC | 744253003295 |
|---|---|
| Manufacturer | North American Arms |
| Manufacturer Part Number | NAA22MCR250 |
| Caliber/Gauge | .22LR/.22WMR |
| Capacity | 5 |
| Dimension | 2.85 X 7.00 X 10.25 |
| Drilled and Tapped | No |
| Frame Color | STAINLESS |
| Grip Material | Wood |
| Hammer Type | STANDARD |
| Height | 2.8500 |
| Length | 10.2500 |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| Sights Type | FIXED |
| Trigger Type | STANDARD |
| Weight (oz) | 5.2500 |
| Width | 7 |
| Barrel Length | 2.50 |
| Barrel Finish | STAINLESS |
| Weight Range | 3 oz to 8.99 oz |
| Weight | 6.90 oz |
| Sights | Bead Front |
| Overall Length | 5.98" |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| Action | Single Action |
| Includes | Cylinder |
| Cylinder Finish | Stainless |
| Frame Description | Stainless Steel |
| Frame Size | Small |
| Hammer Style | Exposed |
| Shipping Weight | 2.85 |
| Scope Cover Included | No |
| Illuminated Reticle | No |
| Frame | Steel Frame |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Finish | STAINLESS |
| ATF Type | Revolver |
| ATF Model | NVM |
| ATF Manufacturer | North American Arms |
| Adjustable Objective | No |
| Additional Feature 2 | Convertible |
| Additional Feature 1 | Break Action Revolver |
| Product Type | Revolver |





Reviews
There are no reviews yet.