MEC-GAR magazines meet or exceeded the tolerance guidelines, stringent testing and exacting requirements of military and law enforcement customers around the world. MEC-GAR incorporates the highest level of quality control measures during the manufacturing process and critical dimensions are regularly checked to maintain tolerance specifications.
Sale!

MEC-GAR MAG FITS GLK 17 9MM 18RD AFC
Original price was: $29.00.$19.99Current price is: $19.99.
Out of stock
| UPC | 765595900004 |
|---|---|
| Manufacturer | Mec-Gar |
| Manufacturer Part Number | MGG171800A |
| Capacity | 18 |
| Finish | Black |
| Height | 1.4500 |
| Length | 6.1000 |
| Material | STEEL & POLYMER |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Other Features | BLACK ANTI-FRICTION COATING, |
| Width | 2.5500 |
| Dimension | 1.45 X 2.55 X 6.10 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Application | CENTERFIRE PISTOL |
| Model | Glock |
| Color | Black |
| Fit | Fits Glock 17 |
| Subcategory | Pistol Magazines |
| Product Type | Magazine |
| Cartridge | 9mm |
| Make | Glock |
| Quantity | 1 |
| Make/Model | Glock|17 |





Reviews
There are no reviews yet.