Kimber was founded with the singular purpose of building fine sporting firearms, better even than classics from the golden age of American gun making. Modern manufacturing techniques would be embraced and used to advantage, but assembly, fit and finish could only depend on practiced hands. There would be no compromise in features, materials or performance.
Sale!
MAG KIMBER 9MM FITS CDS9 10RD
Original price was: $39.99.$36.99Current price is: $36.99.
Availability: In stock
| UPC | 669278129563 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 1200956A |
| Adjustable Objective | False |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| canDropship | True |
| Capacity | 10 |
| Color | Black |
| Drilled and Tapped | False |
| Finish | Matte |
| Finish Type | Blued |
| Fit | Kimber CDS9 |
| Illuminated Reticle | False |
| Model | CDS9 |
| Package Height | 1.2 |
| Package Length | 6.6 |
| Package Width | 3.7 |
| Product Type | Magazine |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 0.15 |
| Subcategory | Pistol Magazines |
| Weight | 0.13 |
| product_url | https://www.lipseys.com/itemdetail?itemno=KM1200956A |






Reviews
There are no reviews yet.