| UPC | 669278101729 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 1000172A |
| Capacity | 7 |
| Product Type | Magazine |
| Subcategory | Pistol Magazines |
| Fit | 1911 |
| Finish | Matte |
| Color | Black |
| Caliber/Gauge | .45 ACP |
| Additional Feature 1 | Kimber Compact & Ultra Models |
| Additional Feature 2 | Pre-Drilled For Base Pad |
| Adjustable Objective | No |
| Drilled and Tapped | No |
| Finish Type | Black |
| Illuminated Reticle | No |
| Package Height | 0.5 |
| Package Length | 4.3 |
| Package Width | 1.5 |
| product_url | https://www.lipseys.com/itemdetail?itemno=KM1000172A |
| Scope Cover Included | No |
| Shipping Weight | 0.14 |
| Weight | .15 lbs |
Sale!
KIMBER 45ACP 7RD COMPACT MAGAZINE BLK
Original price was: $32.00.$23.99Current price is: $23.99.
Availability: In stock






Reviews
There are no reviews yet.