| UPC | 087171066738 |
|---|---|
| Manufacturer | Kershaw |
| Manufacturer Part Number | 2051 |
| Accessories | Pocket Clip |
| Blade Length | 3" |
| Blade Material | D2 Steel |
| Blade Type | Spear Point |
| Closed Length | 3.90" |
| Color | Silver |
| Edge | Plain |
| Finish | Stonewashed |
| Frame | 6061-T6 Aluminum |
| Handle Color | BLUE |
| Handle Description | Ice Blue |
| Material | D2 |
| Model | MINI IRIDIUM |
| Open Type | Thumb Stud |
| Overall Length | 6.90" |
| Packaging | Box |
| Product Type | Folding Knife |
| Shipping Weight | 0.179 |
| Size | 3" |
| Subcategory | Folding Knives |
| Weight | 0.179 |
Sale!
KERSHAW MINI IRIDIUM 3″ PLN D2 SLV
Original price was: $104.99.$57.99Current price is: $57.99.
Availability: In stock







Reviews
There are no reviews yet.