| UPC | 087171166001 |
|---|---|
| Manufacturer | Kershaw |
| Manufacturer Part Number | 1660 |
| Accessories | Thumb Stud, Pocket Clip |
| Blade Length | 3" |
| Blade Material | 14C28N Steel |
| Blade Type | Drop Point |
| Closed Length | 4" |
| Color | Silver |
| Description | Clip Point |
| Edge | Plain |
| Finish | Satin |
| Handle Description | Bead Blasted |
| Material | 14C28N |
| Model | Leek |
| Number of Blades | 1 |
| Open Type | Flipper |
| Overall Length | 7" |
| Packaging | Box |
| Product Type | Folding Knife/Assisted |
| Sheath | Pocket Clip |
| Shipping Weight | 0.25 |
| Size | 3" |
| Subcategory | Folding Knives |
| Weight | 3.1oz |
Sale!
KERSHAW KEN ONION LEEK PLN
Original price was: $124.99.$59.99Current price is: $59.99.
Availability: In stock






Reviews
There are no reviews yet.