| UPC | 810119011930 |
|---|---|
| Manufacturer | INFORCE |
| Manufacturer Part Number | IF71012 |
| Accessories | 2 Lithium Batteries |
| Battery Size | CR123A |
| Bulb Type | LED |
| Color | Black |
| Filter Color | White |
| Fit | Picatinny |
| Head Diameter | 1.13" |
| Material | Glass Reinforced Nylon |
| Model | WMLX |
| Output | 1100 Lumens |
| Overall Length | 5.30" |
| Product Type | Weaponlight |
| Proofs | IPX8 Waterproof |
| Rechargeable | No |
| Shipping Weight | 0.5 |
| Subcategory | Mounted Lights |
| Switch Type | Push Button |
| Weight | 0.5 |
Sale!
INFORCE WMLX WHITET GEN 3 1100 LUM BLK
Original price was: $199.99.$149.97Current price is: $149.97.
Availability: In stock







Reviews
There are no reviews yet.