| UPC | 810119012050 |
|---|---|
| Manufacturer | INFORCE |
| Manufacturer Part Number | IF71013DE |
| Battery Size | CR123A |
| Bulb Type | LED |
| Color | Flat Dark Earth |
| Filter Color | White/IR |
| Fit | Picatinny |
| Head Diameter | 1.05" |
| Material | Glass Reinforced Nylon |
| Model | WML |
| Output | 450 Lumens Visible/ 160 mW Infrared |
| Overall Length | 4.25" |
| Product Type | Weaponlight |
| Proofs | IPX8 Waterproof |
| Rechargeable | No |
| Shipping Weight | 0.43 |
| Subcategory | Mounted Lights |
| Switch Type | Push Button |
| Weight | 0.43 |
Sale!
INFORCE WML WHT/IR GEN 3 450 LUM FDE
Original price was: $199.99.$149.97Current price is: $149.97.
Out of stock







Reviews
There are no reviews yet.