| UPC | 810119012029 |
|---|---|
| Manufacturer | INFORCE |
| Manufacturer Part Number | IF71013 |
| Color | Black |
| Fit | Picatinny |
| Model | WML |
| Product Type | Weaponlight |
| Shipping Weight | 0.43 |
| Subcategory | Mounted Lights |
| Weight | 0.43 |
| Battery Size | CR123A |
| Bulb Type | LED |
| Filter Color | White/IR |
| Head Diameter | 1.00" |
| Material | Glass Reinforced Nylon |
| Output | 450 Lumens |
| Overall Length | 4.20" |
| Proofs | Dust/Water Proof |
| Rechargeable | No |
| Switch Type | Push Button |
Sale!
INFORCE WML WHT/IR GEN 3 450 LUM BLK
Original price was: $199.99.$149.97Current price is: $149.97.
Availability: In stock






Reviews
There are no reviews yet.