| UPC | 810119011923 |
|---|---|
| Manufacturer | INFORCE |
| Manufacturer Part Number | IF71011DE |
| Accessories | INFORCE White LED Constant Output |
| Battery Size | CR123A |
| Bulb Type | LED |
| Color | Flat Dark Earth |
| Description | INFORCE White LED Constant |
| Filter Color | White |
| Fit | Picatinny |
| Head Diameter | 1.05" |
| Material | Glass Reinforced Nylon |
| Model | WML |
| Output | 450 Lumens |
| Overall Length | 4.25" |
| Product Type | Weaponlight |
| Proofs | IPX8 Waterproof |
| Rechargeable | No |
| Shipping Weight | 0.435 |
| Subcategory | Mounted Lights |
| Switch Type | Push Button |
| Weight | 0.435 |
Sale!
INFORCE WML WHITE GEN 3 450 LUMENS FDE
Original price was: $174.99.$119.97Current price is: $119.97.
Out of stock





Reviews
There are no reviews yet.