ETS mags won’t crack or break, are resistant to heat, cold, UV and harsh chemicals and won’t become brittle over time. Their mags come with enhanced features like non-tilt followers, creep-resistant feed lips and clear body allowing you to see count and ammo type, leaving nothing to chance.
Sale!
ETS MAGAZINE FOR HK MP5 9MM 30RD CRB SMK
Original price was: $24.25.$20.99Current price is: $20.99.
Availability: In stock
| UPC | 850016478443 |
|---|---|
| Manufacturer | Elite Tactical Systems Group |
| Manufacturer Part Number | SMK-HKMP5-30 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 30 |
| Cartridge | 9mm |
| Color | Carbon Smoke |
| Finish | CARBON SMOKE |
| Fit | HK MP5 |
| Make | Heckler & Koch |
| Make/Model | Heckler & Koch|SB89 |
| Material | Polymer |
| Model | MP5K |
| Product Type | Magazine |
| Quantity | 1 |
| Shipping Weight | 0.215 |
| Subcategory | Rifle Magazines |
| Weight | .3 |







Reviews
There are no reviews yet.