| UPC | 806703911946 |
|---|---|
| Manufacturer | CZ-USA |
| Manufacturer Part Number | 91194 |
| Sights Type | FIXED |
| Weight | 27.5000 |
| Weight (oz) | 27.5000 |
| Width | 8.4000 |
| Color | Black |
| Action | Semi-Auto |
| Number of Magazines | 2 |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| Drilled and Tapped | No |
| Ambidextrous Safety | No |
| Barrel Length | 3.7500 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Dimension | 2.65 X 8.40 X 11.60 |
| Finish | COLORED |
| Frame Color | BLACK |
| Frame Material | ALUMINUM |
| Grip Material | RUBBER |
| Height | 2.6500 |
| Length | 11.6000 |
| Capacity | 15 |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Barrel Length Range | 3.00" to 3.99" |
| Barrel Type | Cold Hammer-Forged |
| Frame Finish | Black Polycoat |
| Safety | Decocker/Firing Pin/Hammer |
| Slide Description | Serrated |
| Product Type | Pistol |
| Weight Range | 16.00 oz to 31.99 oz |
| Size | Compact |
| Subcategory | Pistols – Metal Frame |
| Accessories | 2 Magazines |
| Sights | Fixed Sights |
| Material | Alloy |
| Model | 75 |
| Firearm Type | Pistol |
| Max Capacity | 14 |
| Hand | Right Hand |
| Frame Description | Aluminum with Serrated Trigger Guard & Beavertail |
| Finish Color | Black |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Description | Non-Tilted, Cold Hammer Forged |
| Overall Length | 7.24" |
| Series | PCR Compact |
| Units per Box | 1 |
| Finish Style | Black |
| Similar Items | HG9MM |
| Condition | New |
| Shipping Weight | 3.35 |
| Scope Cover Included | False |
| Package Width | 8.3 |
| Package Length | 11.5 |
| Additional Feature 1 | Aluminum Frame |
| Additional Feature 2 | Decocking Lever |
| Additional Feature 3 | Loaded Chamber Indicator |
| Adjustable Objective | False |
| ATF Manufacturer | CZ / CZ-USA |
| ATF Model | 75 D COMPACT |
| ATF Type | Pistol |
| canDropship | True |
| Country of Origin | CZ |
| Finish Type | Black |
| Frame | Alloy Frame |
| Grip Type | Black Rubber |
| Illuminated Reticle | False |
| Package Height | 2.6 |
| Stock Material | Rubber |
| Rear Sight | Fixed |
| Muzzle | Plain |
| Make/Model | CZ-USA|CZ 75D PCR |
| Make | CZ-USA |
| Magazine Type | Removable |
| Magazine Included | 2 x 14-Round |
| Front Sight | Fixed |
| Cartridge | 9mm |
Sale!

CZ 75DPCR 9MM BLACK 15+1 3.8″ FS
Original price was: $899.00.$732.99Current price is: $732.99.
Availability: In stock



Reviews
There are no reviews yet.