| UPC | 806703911021 |
|---|---|
| Manufacturer | CZ-USA |
| Manufacturer Part Number | 91102 |
| Color | Black |
| Sights Type | FIXED |
| Drilled and Tapped | No |
| Dimension | 2.60 X 8.35 X 11.60 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 4.7000 |
| Ambidextrous Safety | No |
| Number of Magazines | 2 |
| Finish | COLORED |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| Capacity | 16 |
| Length | 11.6000 |
| Height | 2.6000 |
| Grip Material | RUBBER |
| Frame Material | Steel |
| Frame Color | BLACK |
| Action | Semi-Auto |
| Weight | 34 |
| Weight (oz) | 34 |
| Width | 8.3500 |
| Barrel Length Range | 4.00" to 4.99" |
| Barrel Type | Cold Hammer-Forged |
| Frame Finish | Black Polycoat |
| Safety | Firing Pin/Hammer/Manual |
| Slide Description | Serrated |
| Product Type | Pistol |
| Weight Range | 32.00 oz to 47.99 oz |
| Subcategory | Pistols – Metal Frame |
| Size | Full Size |
| Sights | Fixed Sights |
| Model | 75B |
| Material | STEEL |
| Accessories | 2 Magazines |
| Similar Items | HG9MM |
| Series | B |
| Overall Length | 8.10" |
| Units per Box | 1 |
| Finish Style | Black |
| Includes | 2 Magazines |
| Hand | Right Hand |
| Frame Description | Steel w/Serrated Trigger Guard & Beavertail |
| Firearm Type | Pistol |
| Finish Color | Black |
| Barrel Description | Non-Tilted, Cold Hammer Forged |
| Max Capacity | 16 |
| Condition | New |
| Country of Origin | CZ |
| canDropship | True |
| ATF Type | Pistol |
| ATF Model | 75B |
| ATF Manufacturer | CZ / CZ-USA |
| Adjustable Objective | False |
| Additional Feature 2 | Safety Stop On Hammer |
| Additional Feature 1 | Cold Hammer Forged Barrel |
| Shipping Weight | 3.8 |
| Scope Cover Included | False |
| Package Width | 8.3 |
| Package Length | 11.5 |
| Package Height | 2.6 |
| Illuminated Reticle | False |
| Grip Type | Black Synthetic |
| Frame | Steel Frame |
| Finish Type | Black |
| Cartridge | 9mm |
| Stock Material | SYNTHETIC |
| Rear Sight | Fixed |
| Muzzle | Plain |
| Make/Model | CZ-USA|CZ 75B |
| Make | CZ-USA |
| Magazine Type | Removable |
| Magazine Included | 2 x 16-Round |
| Front Sight | Fixed |
Sale!
CZ 75B 9MM BLACK 4.6″ 16+1 FS
Original price was: $899.00.$785.99Current price is: $785.99.
Out of stock






Reviews
There are no reviews yet.