| UPC | 098289003430 |
|---|---|
| Manufacturer | Colt |
| Manufacturer Part Number | PYTHON-SP4WFT-G |
| Width | 8.6500 |
| Weight (oz) | 42 |
| Trigger Type | STANDARD |
| Barrel Finish | STAINLESS |
| Barrel Length | 4.2500 |
| Caliber/Gauge | 357 MAGNUM/38 SPECIAL |
| Capacity | 6 |
| Dimension | 2.95 X 8.65 X 15.35 |
| Drilled and Tapped | No |
| Frame Color | STAINLESS |
| Grip Material | Wood |
| Hammer Type | STANDARD |
| Height | 2.9500 |
| Length | 15.3500 |
| Other Features | GREEN FIBER OPTIC FRONT SIGHT |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Overall Length | 9.75" |
| Sights | Fiber Optic Front/Adj Rear |
| Weight | 42 oz |
| Weight Range | 32 oz to 47.99 oz |
| Frame Description | Stainless Steel Frame |
| Cylinder Finish | Stainless |
| Action | Double Action Only |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Subcategory | Revolvers |
| Color | Silver |
| Finish | STAINLESS |
| Model | Python |
Sale!
COLT PYTHON 357 MAG SS 4.25″ TARGET
Original price was: $1,699.00.$1,387.99Current price is: $1,387.99.
Out of stock




Reviews
There are no reviews yet.